28 Şubat 2009 Cumartesi

anammm...günün haberii:)))

günün haberinii hürriyette okudum...yesari ne demek?solak demeeeek:))
peki neden angelinanın resmini ekliyorum yazıyaaa...çünkü bu arkadaşta sitemin adı gibi ve benim gibii 4haziran doğumlu ve solakk..fakat aramızda 5 yıl ve 7 çocuk fark var...

gerçi ömürleri kısa oluyor derken neyi kastediyorlar ki:S:S

Solaklar daha zekiSolaklığın evrimini araştıran Fransız bilim adamları, solakların genele göre daha yaratıcı ve zeki olduğunu ortaya çıkardı.

Solaklığın kötü yönü ise ömürlerinin biraz daha kısa olması.

FRANSIZ bilim adamları, solaklığın evrimini araştırdılar. Buna göre solak olmanın anne karnında maruz kalınan hormonlarla ilgili olduğu sanılıyor. Her ne kadar solaklığın nedenleri pek anlaşılmasa da, genetik olabileceği de ifade ediliyor.

Avantaj sağlamış

Evrim biyologlarının görüşüne göre, tarih öncesi dönemlerde solak olmak, bir dövüş sırasında sağ elini kullananlara karşı sürpriz karşılık verebilme imkanı tanıdığı için avantaj sağladı. Bu yüzden az sayıda olan solaklar evrim sürecinde hayatta kalmayı başardı. Uzmanların araştırma sonuçları, solakların, genele göre daha yaratıcı ve daha zeki olabildiklerini gösterdi.

Coğrafi çeşitliliğe bağlı olarak nüfusun yüzde 5 ila yüzde 25’ini oluşturan solakların yapıları ufak tefek. Eşcinseller arasında solakların oranlarının daha fazla olması da bazı uzmanlar tarafından, "Eşcinsellerin çoğunlukla çocukları olmaz. Bu yüzden genetik duruma dayandırmak pek sağlıklı değil" şeklinde yorumlanıyor. Solaklığın kötü yanı ise ortalama ömürlerinin, sağlaklardan birkaç ay daha kısa olması...

7 yorum:

 1. o zaman şu soru geliyor akla:
  sayın yesari;
  tercih hakkınız olsaydı;biz sağlaklar kadar sağlak olup, daha az zeki ve daha az yaratıcı mı olmak isterdiniz,yoksa bir solak gibi doğarak,bir solağa ait tüm üstün vasıflara sahip olup,biz sağlaklardan bir kaç ay daha kısa yaşamayı mı tercih ederdiniz?

  iyi düşünün sayın yesari,bir kaç ay deyip geçmeyin...
  :)

  YanıtlaSil
 2. Süper solak Sergen Yalçın'ı da unutmamak lazım Yesari...
  Solaklar harikadır...:P

  Hem ne demekmiş solakların ömrü kısa diye,Allah uzun ömürler versin...

  Doğru dürüst araştırsalardı 100 yaşın üstünde birsürü solak keşfedebilirlerdi...

  YanıtlaSil
 3. :))) yorumlarınızı seviiim...wolfummm...sanırım şuan istediğim tek şey evde olmak...cumartesileri çalışmamak istiyorummm...daha az zeki daha az yaratıcı , bir kaç ay daha az yaşayıp hafta sonları 2 gün tatil yapmak...nasıl anlaşmaa;)

  Hakan-can...10 yaşın üzerinde yaşamak mı:S:S::S...almasam bennn...yok yani...70 sonra pek çekilmezz yaaa:))

  YanıtlaSil
 4. ben küçükken solak olmaya çalışmıştım bi süre. daha zeki görüneyim diye :p başaramadım.

  YanıtlaSil
 5. hahahahaaaaa...solak olmaya çalışmakkkk...ben de kör olmaya çalışmıştım...kaşımı gözümü yarmıştım dikenli tellere çarpıp...senin solak olmaya ihtiyacın yok bence stickmannnn;)

  YanıtlaSil
 6. Ben de solağım yesari. Cinsiyette bir sorun yok bilesin :)

  YanıtlaSil
 7. yaniiii????
  :D:D
  tamam taamam zeki ve yaratıcı olmana izin veriyorummm:D

  YanıtlaSil

hadi söyle söyle!