28 Şubat 2009 Cumartesi

buyur burdan yak...

not:son iki yazım eski yazılarımdan ama bu yazı özellikle kelebeğin ömrü için...


Ben mi yanlış anlıyorum yoksa işler tersine mi döndü?

Eskiden “akıllı ol kızım…kimseye güvenme..seni kandırmalarına izin verme “ diyen ablalar gitti yerlerine size fazla akıllı!! Olmanın pekte akıllıca iş olmadığını söyleyen ablalar mı geldi. Geldi gelmesine de neden böyle oldu. Kızlar aldılar başlarını gittiler mi ne?. Kendilerini geliştirdiler de geliştirdiler. erkeklerin” bana kazak örmeli “dediği kızlar gidip tekstil fabrikasına yönetici olurken erkekler hala sayıklamakla mı kaldı “bu kız beni görmeliiii” diye. Kızlar kelimelerin arkasını görmeyi, bir cümlenin ardına , satır aralarına bakarak erkeğin tüm kişilik tahlilini yapmayı öğrenirken, erkekler “ sen leylayla mecnunun aşkını bilir misin??” Leyla mecnıuna aşıktı ama mecnun kime aşıktı” diyerek anlaşılmaz olmaya çalışmaya mı çalıştı. Üstelik ona gizemli olmanın da iş yapacağını , bu işlerin biraz karmaşık olması gerektiğini düşündüren , onları bu şekilde programlayan da o yeni nesil kızlar mıydı acaba???

Eee durum bu kadar vahim olunca o kızlar birbirinin ağzını tutar oldu. Asıl söylenmek isteneni değil karşısındaki tuhaf hale getirilmiş erkeğin, duymak istediğini söyleten arkadaşlar beliriverdi etrafta . “sakin ol, öyle değil bu şekilde söylemelisin, öyle değil böyle davranmalısın, hayır sakın fark ettiğini belli etme, anlamamış gibi davran, daha çok soru sor, onun kendini akıllı hissetmesini sağla ,bu kadar akıllı olmak zorunda mısın?.

Böyle davranmayı başarabilenler , zekasını gizleyenler, söylemek istediğini değil gerekeni söyleyenler kazanıyor şu sıralar. aklına ve zekasına yenik düşenlere ise “helal olsun” demek düşüyor. Lanet okuyor kendi kendine” kahretsin, her şeyin aslını görmek zorunda mıyım? Olduğu gibi kabullenmek neden bu kadar zor. Aslını unut . gördüğünle yetin ne olur sanki.”
Bu şartlar altında aşık olmanın namümkün olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Akıl ve aşk pek anlaşıyor sayılmazlar çünkü.


Baksana Talihe - Ajda Pekkan

yesari
10.11.2006

6 yorum:

 1. canım benim öncelikle çook teşekkür ederim...
  Ama gördükkü bunlar 2006 da aynı 2009 dada korkarım bu böle devam edecek ... napmalı????
  kendimizi değiştirsek biz olmayız offf ne boktan bişi bu ya :(

  YanıtlaSil
 2. yıllar değişiyor...biz değişiyoruz...herkes değişiyor işte bir şekilde...değişim değişmeyen tek şey..umarım aradığını bulursun ve aradığın senin için en doğru olandır...bazen ne istediğimizi blemiyoruz...insan aklımız işte...

  YanıtlaSil
 3. ahaha süper yazı olmuş eline sağlık!!
  valla aynen öyle, evde kalmamın tek sebebi sivrizeka geçinmem ama bak faydası var mı? yalnız öliciim :P
  şaka şaka o kadar yaşlı değilim ama sonum o olacak bu gidişle Allah korusun.
  içimden ne nasihatler ediyorum kendime, kızım salağa yat biraz, işin sırrı buuuu...
  aptal sarışınlar foreveeeerr :P:p:P

  YanıtlaSil
 4. kızııımmmm bizz niye yazıyoruzz bunlarıı niyeee....kuru kafadan örnek alın diye di miiiiiii:..
  :)

  YanıtlaSil
 5. Çok iyi saf numarası yaparım :) ahahaha kimse anlayamaz bilselerki içimde bir cin var ( mecazi anlamda :)) yanlış anlaşılmasın cinli falan değilim ...
  Seven değil s. ken yaranıyor derlerya
  Gerçekten öyle saf numarası yapıp ama şeytanın önde gideni olacaksınız erkekler bundan anlıyor :))

  YanıtlaSil
 6. işte nirvanaya ulaşmış güzel insan örneğiii...okuuu okuuuu pervanee...örnekkk alll:)))

  YanıtlaSil

hadi söyle söyle!