25 Mart 2010 Perşembe

"Gönül Ustası" by N.D

imdadıma yetişiyorlar bölye hızır gibi..Allah onlardan razı olsun.. kim onlar.. konuk yazarlar.. buyrun bakalım.. misafirimiz sayılır, saygıda kusur etmeyelim:)


"GÖNÜL USTASI"


Dünyanın her yerinde biz insanoğlunun belki de aramaktan bıkmayacağı en önemli şeylerden biri de gönül rahatlığıdır. Ama kaç kişi bunun huzuru içinde gece yastığa başını koyup uyuyabilir ? kaç kişi bunu başarmıştır ? bunlar bilinmeyenler.

Ya bildiklerimiz ? Gıpta ettiklerimiz ? işte bunlar da karşınıza çıkan şanslı azınlık, saygıyı hak eden kitle.. Bir de bir kitle var ki onlar; dünün gıpta ile bakılanları, bugünün suskunları, yarının gönül tamircileri..


Bilirler bu işin inceliklerini, en profesyonel olanı en iyi analiz edenidir kendi geçmişini, bu meslekte en çok çizik alan en ustadır.. bilir çiziğin acısını da ondan, bilir sabretmeyi de ondan.. bu meslek öğrenildiği gibi uygulanmaz elbet, tam tersi işler.. Öğrenilir ama öğretilmez. Amaç: tuz basmak değil, merhem olmaktır her zaman. Fakat ne yazık ki terzi kendi söküğünü dikemez misali onlar da kendi kesiklerini kapatamazlar. Ararlar.. Bıkmadan, usanmadan bir gönül tamircisi ararlar. Çoğu zaman bulduklarını sanırlar bir çizik daha alırlar ama asla yılmazlar içlerindeki bu meslek aşkı onları her yerde kovalar.

Bu mesleğin en tehlikeli yanı acıya bağışıklık kazanmış olmaktır. Bağışıklığı kazanan tüm yeteneklerini kaybeder. Acıyı hissetmeyenin karşısındakini anlaması güçtür. Bilir ama anlayamaz aradaki fark budur. Aradaki fark çok ince bir çizgi gibi görünse de bu meslek gönül işidir, bilgi işi değil.Unutmayın: Gönülden ter değil, kan damlar.Tüm meslektaşlarımla saygılarımla.

N.D

7 yorum:

 1. Çük güzeldi, misafirininde seninde yüreğinize sağlık :)

  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. öncelikle şunu belirteyim,''bugünün suskunları, yarının gönül tamircileri..'' cümlen harika..Ama ben de bişey eklemek istiyorum bahsedilen insnalar bu günün suskunluklarında bile başkalarının yüreklerine tamirci olabiliyorlar..

  Gönül tamircilerini arar dururlar off ki offf çok doğru bi laf...Ama biliyor musun sanırım bulamayacaklar...Aslında bununda farkındalar ...Onun için her sevdiklerine gönül tamircisi gözüyle bakarlar (bu da mutlu eder onları azla yetinmeyi bilirler ) ;)

  Pek bi samimi hoş bi yazı...Yazmaya devam etmelisin misafir yazar...

  Sana da teşekkürederiz blog sahibi misafir yazarlarını iyi seçiyorsun :)

  SEvgiler..

  YanıtlaSil
 3. Yazı güzel ama sen daha sık yazsan yesari.. İşten artakalan vaktinde

  YanıtlaSil
 4. yazın çok güzel bunların devamıını bekliyorum sizden benimde yapabileceğim bişeyler varsa lütfen söyleyin kendin demişsin atış serbest die.

  YanıtlaSil
 5. Yine harika'sın yesari :)

  YanıtlaSil
 6. hayal meyal; amann diim..ben yazmadım..hakkını yemeyelim konuk yazarımızın:)

  YanıtlaSil
 7. antipatik yazar; boşver ya..ben her zaman yazarım:))

  YanıtlaSil

hadi söyle söyle!