29 Nisan 2010 Perşembe

Nirvanayı gördüm..!!


Sen Nirvana nedir bilir misin?... Sen onu hiç iliklerine kadar hissettin mi? "Buldum" derken, onun bilincine ulaştım derken elinden kaçırdın mı hiç? Ben bugün buldum... Kısa bir süre için olsa bile tadını aldım, ve bundan sonra ne yapacağım onsuz, bilmiyorum. Ömrümü ona tekrar erişmek için harcamayı düşünüyorum ama bundan bile emin değilim. Ulaştığımda ona zarar verebilirim çünkü, eski hayatımı özleyerek o düzeni istemeden olumsuz etkileyebilirim. O yüzden kendimi "o"ndan korumalıyım , evet eveet. Oraya ait değilim ve deli gibi kıskanıyorum sahip olanları...

Merak duygusu güzeldir, sizin bu duyguyu yaşamanız için yazının bu bölümünde ara veriyorum ...

...

...

Şaka yaa şakaa, anlatıyorum tamam...

Ablamın yanındayım bir kaç gündür, denizaşırı bir şehirde... Hava kapalı olduğu için offlayıp püfflemelerime dayanamadığı için silah zoruyla evden çıkartarak site içindeki arkadaşlarıyla toplantılarına götürdü beni. Hani “anne günü” dediğimiz cinsten, pastalı börekli, ilgisiz bir şekilde "fırında patatesli":/

Apartmandaki komşular, karşı binadaki Özlem filan iştee, “bizimkiler” yaaa. Ben “şehir dışından nadiren gelen küçük kız kardeş”olduğum için günün konusu ben ve benim kırdığım potlardı.

İlk andan itibaren hiç yabancılık çekmemiştim. Sanki aralarında doğmuş abla demiştim onlara, “-abla, sana abla diyebilir miyim?” demiştim..Onlarda hep huzurla gülümsemişlerdi bana.. Hep gülmüştük beraber...Onlar yaşadıkları komik şeyleri anlatmışlar, ben de aynı komiklikliklikler yapıp karşılık vermiştim.. Hep onlardan biriydim sanki.. Önüme gelmişti sanki o mercimekli köfteler, fırında patatesler , çayar, tatlılaaar.. Sanki koltuk değildi üzerinde oturduğum küçükken çizgifilmlerde izlediğim bulutlardı..Uçuyordum, evet evet uçuyorduum.. Hepsinin ismini hafızama yazıyordum teker teker.. İnsanın hayatına kaç kez böyle özel insanlar girebilirdi ki.. Bu şansı değerlendirmem gerekiyordu.. Sohbetleri ne kadar ttlıydı, hiç sıkıcı değildi.. Kimse işten güçten bahsetmiyor, bitmeyem ödemelerden, yarın yetiştirilecek siparişlerden, çıkan sorunlardan , müşteri şikayetlerinden bahsetmiyordu.. Nasıl güzel bakıyorlardı öylee.. Aman yaraabimmmm.. Herkes mi nur yüzlüydü bana mı öyle geliyordu..

Sonra...

Sonra, aklıma kötü kötü şeyler getirdim. İş yeri, işle ilgili sorunlar, Ankara, blog, FF, twitter, oradaki sanal kişiliğim, geldiğimden beri okuyamadığım kitabım, evde unuttuğum iki kazağım, telefonumun evde olduğu, kimlerin aramış olabileceği filan...

Yeni uyanmış gibi “kaçta kalkıyorsunuz?”gibi anlamsız bir soruyla atladım ortaya. Bunu da gülümseyerek karşıladılaar, bunu daa!!!” İstediğin zaman kalkalım” dedileer.. Bu kaba davranışımaa bile birşey demedileeerr...

Ben böyle bir yaşamın olduğunu bilmiyordum.. Hiç bir paralel evrende bunu tahayyül edemezdim.. Ama gördüm..Nirvanayı gördüm benn..!!!

(ciddiyim nan)

8 yorum:

 1. Yesari'nin Aplası30/4/10 00:09

  Nirvayana çıkarken bir kaç şeyi yazmayı unutmuşsun du onu da ben hatırlatayım canum :)
  Dün bizi evine çağıran arkadaşım :''Dün bana neden gelmediniz?'' dediğinde :''Çünkü seni sevmiyoruz .'' dediğini bu biiiiiiiiir :)

  3. bir arkadaşımızdan bahsettiğimizde ''Haaa o kürt olan mı?'' dediğini ve bunu telefündaki arkadaşımızın bile duyduğunu :)bu ikiiiii

  komşumun kızları için ''ayyy bunlar ne kadar zayıff '' diyerek acıyarak baktığını... bu üüüççç

  Koskoca kadına ''seninde ağzında bakla ıslanmıyo'' dediğiniiiii bu döörrtttt :)

  Evine gittiğimiz kadın için ''bu bizim gibi fazla gülüp şaka kaldırmaz'' dediğim de:'' hım yani bu kadın normal'' dediğini...ve artık saymıyorum bileee ;)

  Nirvanaymış milletin şikayetleri varda sen misafirsin diye konuşmadılar akıllım :))) Bu hayat içinde de ''Bu hayatın içinde olmamalıydım'' diye şikayet edenler olabilir unutma ..kim mi ne bilim vardır birileri işte:))

  Not:Kendi bilgisayarından yazısını okutmayıp beni burda yalnız başına yazı okumaya zorlayan kardeşimi kınamak istiyorum da yapmıyorum malum Türk misafirperverliği ;)

  YanıtlaSil
 2. hahahahaahaha ablasıda kendi gibi hahahah telefonuna ben bakıyorum arkadaşlarınla aram çok iyi merak etme rahat ve hurulu ol kardeşşşimm:))

  YanıtlaSil
 3. ben de şu kadınlar hamamındaki eğlenceli ortama çok özeniyorum.. ye iç göbek at yan gel yat kese at.. mutluluğun tablosu gibi.. bi gün de biri demiyo ki gel sen de katıl aramıza.. ayıp yani.. ayıp..

  YanıtlaSil
 4. sana hiç birşey söylemiyorum artık.. abla dedik bağrımıza bastık..yazıda belirtmiştim "potlarım"diye

  seyrü; onlar arkadaşlarım değil..kandırıyorlar..beni arkadaşları sanıyor onlar:))))

  fevki; boşandık diye sen ortalığı boş buldun bakıyorum!!!!

  YanıtlaSil
 5. deli kız sen mutlu oldunsa ne mutlu banada senin mutluluğun için yapamıycam bir şey yoktur bablanada teşekkürler .sen çok tatlı akullu çocuksun biraz aklını kullanmadan hareket et kendin için yaşa yavrum.

  YanıtlaSil
 6. ben de nirvanadayım. vallahiii... ablana sevgiler yesari öptüm ;)

  YanıtlaSil
 7. ben bu postu annamış gibi yapmakta bile zorlanıyorum ama mecburen annamış gibi yapıyorum. hımmm bak beni yannış annadın sen yani annadım cidden... hımm nirvana, nirvan ana... iyiymiş.

  YanıtlaSil
 8. :)) anlamışsındır ibraam abii..eminim benn.. bak annamışsın işte..çilekperisi de gündeymiş bugün hem:)

  YanıtlaSil

hadi söyle söyle!